No icon

Świat

BITCOIN: WIELKIE KŁAMSTWO - PROFESOR NOURIEL ROUBINI

Po niemal roku od naszego artykułu dotyczącego gigantycznego przekrętu żydowskiej finansjery o zasięgu globalnym pt. bitcoin głos w tej sprawie zabrał Nouriel Roubini, jeden z najwybitniejszych współczesnych profesorów ekonomii, człowiek który przewidział kryzys roku 2007, precyzyjnie nakreślił przyczyny oraz następstwa, został wówczas złowieszczo okrzyknięty jako „Dr Doom”. Profesor Roubini został sklasyfikowany na czwartym miejscu pośród współczesnych myślicieli. Jest jednym z największych autorytetów na świecie w dziedzinie ekonomii.

Otóż prof. Roubini w artykule „The Big Blockchain Lie” opublikowanym w październiku br. na łamach prestiżowego Project Syndicate doszedł do tych samych wniosków co my, w artykule z grudnia 2017r., określając tzw. kryptowaluty i samą technologię blockchain wykorzystywaną do ich kreacji jako jeden wielki szwindel oraz - posługując się analogią do amerykańskiej „matki wszystkich bomb” (MOAB) zrzuconej przez Trumpa w 2017r. na Afganistan - matkę wszystkich baniek spekulacyjnych.

Nourliel Roubini przypomniał, że wszystkie wynalazki typu „kryptowaluta”, jak Ether, EOS, Litecoin, XRP, czy bitcoin zaliczyły gigantyczne spadki notowań sięgające utraty 90-99% ich rzekomej wartości.

Twórcy krypto-łajdactwa, jak pisze Roubini, postawieni wobec faktu krwawej łaźni na rynku finansowym próbowali uciekać się do ostatniej deski ratunku, usiłując wmawiać nierozumiejącym istoty tego oszustwa uczestnikom gorączki kryptowalutowej, iż oprogramowanie blockchain to technologia genialna, potencjalne panaceum dla świata, rozwiązujące problem biedy, głodu, a nawet raka (sic!). Bitcoin miał stanowić alternatywę dla podłości systemu rezerw frakcyjnych, kreowania pieniędzy FIAT (niech się stanie!) i uratować świat przed chciwością oraz bezwzględnością psychopatycznych bankierów.

W praktyce – jak pisze Roubini – blockchain jest najbardziej przereklamowanym zjawiskiem w historii ludzkości i najmniej użyteczną technologią, będącą niczym więcej ponad zwykły arkusz kalkulacyjny. Nie ma w niej kompletnie nic nadzwyczajnego, a motorem napędzającym to szaleństwo jest zwykła chciwość.

Roubni przyjrzał się dokładnie bitcoinowi dopiero wówczas, gdy otrzymał informacje, że zarówno generowanie tej „waluty” odbywa się w 75% w takich demokracjach, jak Chiny, Rosja i Gruzja, tam też znajdują się serwery, które realizują transakcje i maja pełne dane na ich temat.

Następny, o wiele większy kryzys będzie miał miejsce najpóźniej w 2020r. - pisze w kolejnym artykule Nouriel Roubini.  

Comment

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'Phar' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: